Advertise on Shadowville
You must be logged in to post
 
Search Forums:


 
Pięć wskazówek dla początkujących, jak rozwiązywać łamigłówki Sudoku

UserPost

2:55 pm
December 11, 2022


isabellehart

Fresh Meat

Posts: 1

USA, New York

1

Jeśli niedawno zacząłeś grać w Sudoku, możesz być zdezorientowany, ponieważ gra wydaje się być złożoną grą matematyczną, ale w rzeczywistości jest oparta na logice. Gra jest o wiele łatwiejsza niż myślisz, ale wtedy wiesz, co robić i jak rozwiązać zagadkę.

Jeśli chcesz zacząć jako początkujący, musisz znać pewne wskazówki, które pomogą Ci rozwiązać Sudoku. Oto 5 wskazówek dla początkujących, jak rozwiązywać łamigłówki Sudoku:

Rozpocznij grę od łatwej gry:

Kiedy zaczynasz grać w Sudoku (https://sudokuhit.com/ru/kak-igrat/kak-igrat-v-sudoku-prostyye-pravila-i-sovety/), zawsze szukaj siatki, która ma najłatwiejszą dostępną możliwość gry. Jest to zwykle najbardziej zatłoczona siatka, w której jest prawie pełna liczb, z wyjątkiem 1 lub 2 cyfr.

Poszukaj siatki, która jest najbardziej zatłoczona i brakuje 1 lub 2 cyfr. W takich siatkach będziesz musiał tylko wymyślić, gdzie umieścić pozostałe dwie cyfry iw ten sposób możesz dobrze rozpocząć grę.

Odszukaj brakujące liczby:

Sudoku to gra logiczna, w której musisz umieścić liczby w taki sposób, aby nie powtarzały się w rzędzie lub kwadracie. Ludzie, którzy lubią Mahjonga, często wolą Sudoku od innych gier. Próbując rozwiązać łamigłówki Sudoku, zawsze szukaj brakujących liczb w rzędach i kwadratach. Jest to oparty na logice proces eliminacji, w którym musisz wykluczyć liczby, które już istnieją.

Po wyeliminowaniu liczb, które są obecne w rzędzie lub kwadracie, łatwiej będzie ci umieścić brakujące liczby we właściwych miejscach.

Nigdy nie zgadnij

Sudoku nie jest grą polegającą na zgadywaniu i jeśli zgadujesz, wszystko robisz źle, ponieważ Sudoku jest grą logiczną opartą na czystej logice, a nie na zgadywaniu i jeśli zgadujesz, że ta liczba powinna być umieszczona tutaj, a ta tutaj, to grasz w grę w niewłaściwy sposób.

Jeśli nie jesteś pewien liczby, zamiast zgadywać, że ta liczba będzie tutaj pasować, po prostu ją zostaw, ponieważ jeśli rozwiązujesz zagadkę na podstawie zgadywania, nie będziesz w stanie jej ukończyć.

Poruszaj się po siatce

Jeśli kiedykolwiek poczujesz, że utknąłeś na którejkolwiek części siatki, nie koncentruj się zbytnio na jednej części układanki, zamiast tego poruszaj się po siatce i wędruj. Jeśli jedna część siatki puzzli wydaje się trudna, przejdź do innej części siatki. W ten sposób będziesz w stanie nie tylko rozwiązać pozostałe części układanki, ale także później rozwiązać trudną część.

Dokonuj ponownej oceny po każdym ruchu

Za każdym razem, gdy umieszczasz nowy numer na siatce, ponownie oceń siatkę i zobacz, co zmieniło się po umieszczeniu tego numeru. Kiedy będziesz ponownie oceniać siatkę po każdym ruchu, będziesz w stanie znacznie łatwiej rozwiązać łamigłówkę Sudoku. Za każdym razem, gdy umieszczasz nowy numer, rozejrzyj się po pobliskich rzędach i kwadratach. Łatwiej i szybciej rozwiążesz zagadkę.


advertisements